Results - 7th Annual Ricky Graham Memorial Vintage Short Track 

 

RESULTS

PW50 (4-6)  1. Darrell Ponton (Yam)  2. Nathan Martorella (Hon))    

PW50 (7-8)  1. Kyle Martorello (Hon)  2. Quintin Roach (Yam)  3. Tyler Patullo (Hon)  4. Clayton Bacon (Yam)  5. Catie Pipitone (Hon)  

50C (4-6)  1. Jonathon Perez (Hon)  2. Tyler Nixon (Pol)  3. Sebastian Graham (KTM)

50A (7-8)  Cody Silva (Hon)  2. Quintin Roach (Yam)

50C (7-8)  1. Andrew Luker (KTM)  2. Andrew McHaney (KTM)   3. Dale McHaney (KTM)    4. Trevor Potts (KTM)  5. Ryan Jensen (KTM)           6. Kyle Martorella (KTM)  7. Seth Graham (KTM)  8. Dylan Lingo (KTM)  9. Dale McHaney (KTM)  10. Bruce Leighton (Hon)  

65A  1. Jake Ealy   

65C  1.Bradley Daro (KTM)  2. Andrew Luker (Suz)  3. Bruce Leighton (Kaw)  4. Trevor Potts (KTM)  5. Rhett Gonzalez (KTM)  6. Dale McHaney (Suz)  7. Andrew McHaney (Kaw) 8. Michael Inderbitzen (Exm)  9. Sam Graham (Yam)  

85A  1. Jake Ealy    

85C  1. Wesly Daoro (Hon)  2. Tyler Lingo (Suz)  3. Austin Worthy Hon)  

100A 4strk 1. Hawk Mazzotte (Hon)  2. Austin Graham (Hon)  3. Travis Kinney (Hon)  4. Chris Graham (SDG)  5. Dewain Dukes (SDG)             6. Pete Harris (Hon)  

100C  4strk  1. Bradley Daoro Hon)  2. Chase Smith (Hon)  3. Reed Worthy (Hon)  4. Michael Cagnina (Hon)  5. Andea Blomquist (Hon)

125-200A 4strk  1. Superman Garcia (Yam)  2. Leah Faro (Hon)  3. Hank Mazzoth  (Hon)  4. Billy Graham (Hon)  5. Robert Olmos (Yam)  6. Jack Hayes (Hon)

125-200C 4strk  1. Colby Varley (Hon)  2. Chris Martindale (Hon)  3. Austin Worthy (Hon)    4. Joey Aguirre (Yam)

250A 4strk  1. Paul Herman (Suz)  2. Lindsey King (Yam)  3. Cody Silva (Kaw)  4. Billy Miller (Yam)  5. Brandi Monasmith (Kaw)  6. Matt Collins (Yam)  7. Marty Lawrence (Hon)

250C 4strk  1. Rusty Ungaro (Hon)  2. Stevie Hall (Yam)  3. Jess Race Garcia (Suz)  4. Anna Liedkie (Hon)

250C 2strk   1. Rick Bergren (Kaw)  2. Ryan Carothers (Hon)   3. Micheal Sanchez (Yam)

Vet-A  1. Tommy Carriger (Yam)  2. Jeremy Chisum (Hon)  3. Bruce Johnson (Hon)  4. Kurt Chandler (Hon)  5. Curt Brooks (Rtx)  6. Anthony Giammanco (Yam)  7. Mark Biscardi (Hon)    8. Chuck Monasmith (Kaw)

Senior-A  1. Curt Brooks (Hon)  2. Clay Chambers (Rtx)  3. Dale Jensen (Hon)  4. Fred Bennett (Yam)  5. Kevin Crowley (Hon)  6. Wayne Karich (Yam)  7. Jimmy Rader (Yam)  8. Mark Biscardi (Hon)  9. John Larson (Yam)  10. Ken Netto (Yam)

Senior-B  1. Scott Taylor (Kaw)  2. Doug Cohan (Yam)  3. Marty Lawrence (Yam)  4. Steven Sandman (Yam)   5. Johnny Costarella (Yam)  6. Dave Tice (Yam)

Senior-C  1. Ted Varela (Suz)  2. Maury Austin (Suz)  3. Mark Babcock (Yam)  4. Bernie Cabanilla (Yam)  5. Rick Bergren (Kaw) 

SuperSr.  1. Jack Hayes (Yam)  2. Barry Ballew (Bul)

Open Sptmn-A   1.Clay Chambers (Rtx)  2. Jesse Sleeper (Hon)  3. Dale Jensen (Hon)   4. Lauren Wallace (Hon)  5. John Larson (Yam)          6. Bryan Grier (Yam)  7. Garrett Stout (Yam)

Open Sptmn-B  1. Pat Bellew (KTM)  2. Troy Milligan (Yam)  3. Billy Miller (Yam)

Open Sptmn-C  1. Rusty Ungaro  2. Jake Silva (Kaw)  3. Jim Beck (Yam)  4. Melissa Marr (Yam)  5. Bernie Cabanilla (Yam)

Open Vint Sgls  1. Fred Bennett (Yam)  2. Anthony Giammanco (Yam)  3. Wayne Karcih (Yam)  4. Scott Graham (Yam)   5. Jimmy Rader (Yam)   6. Steve Sandman (Yam)   7. Donnie Copeland (Yam)   8. Doug Cohen (Yam)  9. Dave Tice (Yam)  10. Rick Cremona (Yam)  11. Johnny Costaralla (Yam)

Open Vint Twins  1. Paul Herman (Tri)  2. Dan Phillips (Tri)  3. Stan Cardott (Tri)  4. Maury Austin (Yam)  5. Joe DiSalvo (BSA)  6. Alan Shaw (Tri)  7. Guy Woods (Tri)

Open Pro  1. Bruce Johnson (Hon)  2. Rodney Spencer (Hon)  3. Tommy Carriger (Yam)  4. Garrett Stout (Yam)  5. Ken Netto (Yam)  6. Kurt Chandler (Hon)  7. Austin Helwig (Hon)